Sterowania i napędy
Sterowania i napędy do rolet zewnetrznych
Napędy ręczne
Z napędów ręcznych posiadamy w swojej ofercie zwijacze i kasety z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne obecnie na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Przy roletach o większych rozmiarach, a tym samym cięższych w celu bardziej komfortowej obsługi proponuje się zastosowanie kaset z przekładnią.
Napędy półautomatyczne
Do grupy napędów półautomatycznych zalicza się przede wszystkim mechanizmy korbowe i rożnego rodzaju sprężyny. Mechanizmy korbowe stosuje się najczęściej w przypadku rolet o większych rozmiarach. Często używa się je jako rozwiązanie pośrednie w sytuacjach, kiedy roleta jest zbyt ciężka by zastosować mechanizm ręczny, natomiast inwestor nie chce znacznie podwyższać kosztów stosując siłowniki elektryczne. Do mechanizmów półautomatycznych zalicza się również sprężyny. Mogą być zastosowane w niemalże każdej rolecie jako element wspomagający.
Napedy automatyczne
Ostatnim rodzajem napędów są siłowniki elektryczne. Zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. W przypadku rolet o dużych rozmiarach stosuje się je obowiązkowo, w przypadku mniejszych w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych inwestora. Dodatkowo w swojej ofercie posiadamy siłowniki wyposażone w radiolinię umożliwiające sterowanie grupą rolet bez konieczności stosowania okablowania pomiędzy samymi roletami, jak i przełącznikiem.
Nadajniki zdalnego sterowania
Obsługa silników może być manualna (za pomocą przełączników) lub drogą radiową (za pomocą jedno lub wielokanałowych pilotów). W obiektach z większą ilością rolet można zastosować sterowanie grupowe przewodowe lub radiowe. Na uwagę zasługuje sterowanie inteligentne polegające na cyklicznym powtarzaniu codziennie o różnych godzinach zamykania i otwierania rolet.
Sterowania i napędy do markiz
Aby poprawić komfort użytkowania naszych markiz polecamy stosowanie napędów elektrycznych. Oferujemy szereg rozwiązań podnoszących wygodę obsługi, w tym systemy automatyki wiatrowo-słonecznej i zdalnego sterowania.
SILNIKI AXIS i AXIS H
Silniki te posiadają mechaniczne wyłączniki krańcowe ustawiane pokrętłem tak, aby markiza rozwijała się i zwijała do żądanej pozycji. Do sterowania stosuje się przełącznik żaluzjowy (obrotowy) lub, po podłączeniu silnika do centralki sterującej z odbiornikiem zdalnego sterowania, sterowanie bezprzewodowe (pilot zdalnego sterowania) i pogodowe.
SILNIK NEMO SMALL
To silnik z wbudowanym mikroprocesorem, który kontroluje pracę silnika. Cechy charakterystyczne to:
- elektroniczny wyłącznik pozycji krańcowych ustawiany za pomocą pilota zdalnego sterowania
- odbiornik zdalnego sterowania radiowego w standardzie
- dzięki elektronicznej kontroli obrotów automatyczne wyłączenie silnika, gdy tkanina zostanie zwinięta lub gdy wykryte zostaną opory ruchu większe od nastawionej wartości
Odbiorniki zdalnego sterowania
REM C0
REM C1
Silnik AXIS lub AXIS H może być sterowany za pomocą pilota zdalnego sterowania i czujnika pogodowego, jeśli jest podłączony do centralki z odbiornikiem zdalnego sterowania: REM C0 – centralka sterująca z odbiornikiem zdalnego sterowania. Współpracuje z pilotami zdalnego sterowania ERGO i PLANOTIME, czujnikami pogodowymi wiatrowymi TEMPUS, wiatrowo-słonecznymi TEMPUS S, wiatrowo-słonecznymi radiowymi TEMPUS S-RADIO oraz z przełącznikiem zwiernym do sterowania krok po kroku.REM C1 - odbiornik zdalnego sterowania do montażu przelotowego. Współpracuje z nadajnikami zdalnego sterowania ERGO i PLANOTIME, czujnikiem pogodowym wiatrowo-słonecznym radiowym TEMPUS S-RADIO.
Nadajniki zdalnego sterowania
Pilot 1-kanałowy
Pilot 4-kanałowy
Pilot 1-kanałowy umożliwia sterowanie jednym urządzeniem
1 lub 4-kanałowy nadajnik zdalnego sterowania z przełącznikiem reakcji na słońce umożliwia sterowanie jednym urządzeniem oraz, jeżeli stosuje się czujniki wiatrowo-słoneczne wyłączenie reakcji na słońce
Zastosowanie czujnika siły wiatru i natężenia światła słonecznego umożliwia automatyczne zwijanie lub rozwijanie rolety lub żaluzji odpowiednio do warunków klimatycznych: przy silnym słońcu rozwijanie, a przy zbyt silnym wietrze zwijanie. Dla czujników podłączonych do centralek, informacja o prędkości wiatru i intensywności światła jest odczytywana przez centralki (zewnętrzne lub wbudowane w silnik) i kiedy ich wartości przekroczą zaprogramowany poziom uaktywnia się odpowiednia funkcja. Czujniki pogodowe sterują pracą silników wyłącznie za pośrednictwem centralek sterujących, dlatego przy zakupie czujnika pogodowego w zestawie powinna się znaleźć odpowiednia centralka sterująca z silnikiem lub silnik, który ma wbudowaną centralkę sterującą.
Powrót do poprzedniej strony »
Oferty specjalne
Statystyka: 694089 | 758 | 28